Stropy nad garażami i parkingami  

Ocieplenie masywnego stropu nad piwnicą nieogrzewaną, garażem, parkingiem lub przejazdem oraz ocieplenie podłogi jest istotne ze względu na efektywność energetyczną budynku. W podłogach nad pomieszczeniami nieogrzewanymi oraz nad przejazdami warstwa izolacji termicznej z wełny mineralnej może być ułożona nad lub pod stropem. Należy pamiętać, iż najkorzystniejszy układ jest wtedy, gdy izolacja termiczna jest mocowana od zimniejszej strony. W tym dziale znajdziesz także lamelowe wełny mineralne o układzie włókien prostopadłym do powierzchni ściany. Charakteryzują się one przeszło sześciokrotnie większą wytrzymałością na rozciąganie niż tradycyjne płyty o nieuporządkowanej strukturze włókien. Taki układ włókien z wełny mineralnej pozwala także na ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie mocowania łącznikami mechanicznymi w przypadku zastosowania na betonie, keramzytobetonie, silikatach lub ścianach wykonanych z materiałów ceramicznych. Dodatkowym atutem lamelowego układu włókien jest mozliwość izolowania wypukłych i wklęsłych powierzchni. Lamelowe wełny mineralne występują również z fazowanymi krawędziami płyt które podnoszą walory estetyczne izolowanego stropu i pozwalają na zniwelowanie drobnych jego nierówności. Niektóre płyty lamelowe mogą być jednostronnie fabrycznie pokryte preparatem gruntującym. Rozwiązanie to skraca cykl montażu izolacji, pozwalając na bezpośrednie nanoszenie tynku lub farby.
od 30,14 zł

  

Płyty elewacyjne z wełny skalnej stosowane na zewnątrz i wewnątrz obiektów budowlanych do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej.

od 30,14 zł

  

od 20,76 zł

  

Płyty z wełny skalnej stosowane na zewnątrz i wewnątrz obiektów budowlanych do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej.

od 20,76 zł

  

od 31,35 zł

  

Płyty z wełny skalnej stosowane na zewnątrz i wewnątrz obiektów budowlanych do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej.

od 31,35 zł

  

od 29,52 zł

  

Płyty z wełny skalnej o lamelowym układzie włókien do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej stosowane na zewnątrz i wewnątrz obiektów budowlanych.

od 29,52 zł

  

od 28,29 zł

  

Płyty z wełny skalnej fazowane, do izolacji termicznej, akustycznej oraz przeciwogniowej, stosowane wewnątrz i na zewnątrz obiektów budowlanych.

od 28,29 zł

  

od 32,89 zł

  

Płyty z wełny skalnej fazowane, jednostronnie gruntowane, do izolacji termicznej, akustycznej oraz przeciwogniowej, stosowane wewnątrz i na zewnątrz obiektów budowlanych.

od 32,89 zł

  

od 36,90 zł

  

Knauf OUT-Therm to skalna wełna mineralna o zaburzonym układzie włókien, hydrofobizowana w całym przekroju. Jest przeznaczona do izolacji termicznej i akustycznej ścian zewnętrznych ocieplonych w Bezspoinowych Systemach Ociepleń tzw. BSO oraz ETICS. Może być stosowana na wszystkich typach ścian zewnętrznych.

od 36,90 zł

  

od 37,27 zł

  

Wełna mineralna szklana w płytach pokryta szarym welonem szklanym do izolacji garaży. Niepalne, stabilne i trwałe rozwiązanie przemysłowego izolowania sufitów garaży radykalnie przyspieszające czas realizacji inwestycji. Stropmax 31 to praca bez ograniczeń pogodowych – suchy montaż. To równiez montaż „jednooperacyjny” – jedno podejście do stropu i gotowe.

od 37,27 zł

  

od 31,47 zł

  

Lamelowa płyta sufitowa CGL 20cy to niepalna izolacja z wełny kamiennej do sufitów piwnicznych i garażowych. Przy jej użyciu można w łatwy sposób zaizolować sufity, stworzyć dobrą absorpcję dźwięku i zwiększyć bezpieczeństwo pożarowe. Izolacja tworzy warstwę podkładową dla końcowych zapraw sufitowych.Minimalna ilość palet pozwalająca na...

od 31,47 zł

  

od 26,38 zł

  

Płyty z wełny skalnej stosowane na zewnątrz i wewnątrz obiektów budowlanych do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej.

od 26,38 zł

  

od 33,12 zł

  

Płyty z wełny skalnej jednostronnie pokryte welonem z włókna szklanego, do izolacji termicznej, akustycznej oraz przeciwogniowej.

od 33,12 zł

  

od 32,53 zł

  

Wełna mineralna lamelowa FRONTROCK L idealnie nadaje się do izolowania termicznego ścian zewnętrznych murowanych, monolitycznych i prefabrykowanych. Niepalna termoizolacja stosowana jest w bezspoinowych systemach ociepleń (ETICS). Sprawdzi się również do ocieplenia stropów od strony sufitów w pomieszczeniach zimnych,...

od 32,53 zł

  

od 32,91 zł

  

STROPROCK G to płyta lamelowa ze skalnej wełny mineralnej, pokryta fabrycznie jednostronnie preparatem gruntującym, przeznaczona do izolacji termicznej stropów piwnicznych, stropów nad garażami i przejazdami. Płyty są fazowane na wierzchniej, gruntowanej powierzchni, dzięki czemu zaizolowane nimi stropy garaży i piwnic wyglądają estetycznie.

od 32,91 zł