Dachy płaskie  

Budynki pokryte są dachami lub stropami, pełniącymi jednocześnie funkcję dachu, czyli tzw. stropodachami. Jednym z rozwiązań są stropodachy niewentylowane i to właśnie wełny z tej kategorii idealnie nadadzą się do ich ocieplenia. Najpierw, bezpośrednio na stropie układa się warstwę betonu, następnie na betonie układamy izolację cieplną – na przykład twarde płyty z wełny mineralnej. Na końcu wodoszczelne pokrycie (np. papa termozgrzewalna), chroniące budynek przed zalaniem deszczem lub wodą z topniejącego śniegu. Pokrycie dobrze jest ułożyć ze spadkiem, aby woda mogła swobodnie spływać do rynny lub studzienek dachowych. Spadek uzyskuje się przez odpowiednie uformowanie warstwy betonu. Takie rozwiązanie jest możliwe tylko gdy pomieszczenie pod stropodachem jest nieogrzewane, gdyż stropodach bez odpowiedniego ocieplenia nie chroni budynku przed ucieczką ciepła.
W przypadku niewentylowanego stropodachu pełnego wszystkie jego warstwy przylegają bezpośrednio do siebie, tworząc jedną powłokę. Stropodachy pełne mogą być zarówno płaskie, jak i strome.
Zaleca się aby grubość warstwy termoizolacyjnej dachów płaskich nie była mniejsza niż 18 cm.
od 14,31 zł / m²

  

Płyty z wełny skalnej przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej.

od 14,31 zł / m²

  

od 20,39 zł / m²

  

Płyty z wełny skalnej przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej.

od 20,39 zł / m²

  

od 17,42 zł / m²

  

Płyty z wełny skalnej przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej.

od 17,42 zł / m²

  

od 22,12 zł / m²

  

Płyty z wełny skalnej przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej.

od 22,12 zł / m²

  

od 20,86 zł / m²

  

Płyty z wełny mineralnej do izolacji termicznej, akustycznej i ogniowej stropodachów niewetyloanych o konstrukcji betonowej lub stalowej, jako warstwa podkładowa w dwuwarstwowym systemie izolacyjnym ISODACH, łącznie z płytą ISOROOF-T oraz nadaje sie do podłóg pod podkładem posadzkowym.

od 20,86 zł / m²

  

od 23,69 zł / m²

  

Płyty z wełny mineralnej do izolacji termicznej, akustycznej i ogniowej stropodachów niewentylowanych o konstrukcji stalowej lub betonowej w systemie jednowarstwowym ISODACH MONO oraz może służyć jako izolacja podłóg pod podkładem posadzkowym.

od 23,69 zł / m²

  

od 27,30 zł / m²

  

Płyty z wełny mineralnej do izolacji termicznej, akustycznej i ogniowej stropodachów niewentylowanych o konstrukcji stalowej lub betonowej w systemie jednowarstwowym ISODACH MONO, podłóg przeznaczonych pod wylewkę betonową jak i jako izolacja akustyczna w ekranach akustycznych.

od 27,30 zł / m²

  

od 25,46 zł / m²

  

Płyty z wełny mineralnej do izolacji termicznej, akustycznej i ogniowej stropodachów niewentylowanych o konstrukcji betonowej lub stalowej, jako warstwa wierzchnia w dwuwarstwowym w systemie izolacji ISODACH łącznie z warstwą podkładową ISOPANEL-D.

od 25,46 zł / m²

  

od 18,65 zł / m²

  

Płyty z wełny skalnej przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej.

od 18,65 zł / m²

  

od 14,51 zł / m²

  

Płyty z wełny skalnej przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej, stanowiące wierzchnią warstwę w układzie dwuwarstwowym.

od 14,51 zł / m²

  

od 18,74 zł / m²

  

Płyty z wełny mineralnej do izolacji termicznej, akustycznej i ogniowej.

od 18,74 zł / m²

  

od 0,00 zł / m²

  

Dwugęstościowe płyty ze skalnej wełny do izolacji termicznej. Stosowane jako niepalne ocieplenie: stropodachów niewentylowanych (dachów płaskich) bezpośrednio pod powłokowe pokrycia dachowe, stosowane w układzie izolacji jednowarstwowym lub wielowarstwowym; zalecane do dachów, którym postawiono specjalne wymagania (np.:...

od 0,00 zł / m²

  

od 0,00 zł / m²

  

Dwugęstościowe płyty ze skalnej wełny do izolacji termicznej, stosowane jako niepalne ocieplenie stropodachów niewentylowanych (dachów płaskich) bezpośrednio podpowłokowe pokrycia dachowe, stosowane w układzie izolacji jednowarstwowym lub wielowarstwowym); zalecane do dachów obciążanych w sposób typowy.

od 0,00 zł / m²

  

od 0,00 zł / m²

  

Płyty ze skalnej wełny mineralnej z okładziną z włókniny szklanej, przeznaczone do wypełnienia perforowanych fałd blachy trapezowej dla polepszenia parametrów absorpcji dźwięku.

od 0,00 zł / m²

  

od 0,00 zł / m²

  

Płyty ze skalnej wełny do izolacji termicznej. Stosowana jako niepalne ocieplenie stropodachów niewentylowanych (dachów płaskich), stosowane jako spodnia warstwa ocieplenia i jednocześnie przykrywana dowolną płytą wierzchnią ROCKWOOL; zalecane do dachów obciążanych w sposób typowy.

od 0,00 zł / m²

  

od 34,13 zł / m²

  

Płyta z wełny szklanej do izolacji dachów płaskich lub do termorenowacji dachów skośnych od zewnątrz. Stosowana pod bezpośrednie krycie papą, membranami PVC i EPDM w układzie jednowarstwowym. Inym zastosowaniem wełen Taurus jest izolacja nakrokwiowa dachów skośnych - termorenowacja od zewnątrz.

od 34,13 zł / m²

  

od 24,69 zł / m²

  

Płyta z wełny mineralnej z włókien skalnych do izolacji dachów płaskich. Stosowana w wielowarstwowym układzie krycia dachów jako warstw spodnia.

od 24,69 zł / m²

  

od 21,16 zł / m²

  

Izolacja termiczna dachów płaskich. Stosowana w jednowarstwowym układzie krycia dachów. W układzie wielowarstwowym stanowi warstwę górną.

od 21,16 zł / m²

  

od 19,08 zł / m²

  

Płyta z wełny mineralnej z włókien skalnych do izolacji termicznej dachów płaskich. ​Stosowany w jednowarstwowym układzie krycia dachów.

od 19,08 zł / m²

  

od 24,32 zł / m²

  

Płyta z wełny mineralnej otrzymanej z włókien szklanych. Idealna do izolacji termicznej dachów płaskich. Nadaje się pod bezpośrednie krycie papą, membranami PVC i EPDM.

od 24,32 zł / m²

  

od 16,97 zł / m²

  

Płyty z wełny skalnej przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej stanowiące warstwę podkładową w układzie dwuwarstwowym dachów płaskich.

od 16,97 zł / m²

  

od 16,97 zł / m²

  

Płyty z wełny skalnej przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej stanowiące warstwę wierzchnią o podwyższonych parametrach.

od 16,97 zł / m²

  

od 19,93 zł / m²

  

Płyty z wełny skalnej przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej układzie jedno lub dwuwarstwowym dachów płaskich.

od 19,93 zł / m²

  

od 22,69 zł / m²

  

Twarde płyty z wełny skalnej przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej stanowiące wierzchnią warstwę w układzie dwuwarstwowym.

od 22,69 zł / m²

  

od 34,51 zł / m²

  

Płyta dachowa ROS 30 to niepalna izolacja z wełny kamiennej zastosowana jako nośna izolacja termiczna dachów płaskich. Została tak opracowana aby zapewnić trwałe, twarde i ognioodporne podłoże dla sztywnych, górnych warstw izolacji, jak również izolacji warstwy nośnej w miejscach remontów. Naprężenie przy ściskaniu wynosi 30...

od 34,51 zł / m²

  

od 44,24 zł / m²

  

ROS 30 to niepalna izolacja z wełny kamiennej zastosowana jako nośna izolacja termiczna dachów płaskich. Opracowana aby zapewnić trwałe, twarde i ognioodporne podłoże dla sztywnych, górnych warstw izolacji, jak również izolacji warstwy nośnej w miejscach remontów. Rowki wentylacyjne na powierzchni płyty są zainstalowane w...

od 44,24 zł / m²

  

od 23,31 zł / m²

  

Płyta dachowa ROS 50 to niepalna izolacja z wełny kamiennej do stosowania jako nośna izolacja termiczna dachów płaskich. Opracowana aby zapewnić trwałe, twarde i ognioodporne podłoże dla większości typów płaskich pokryć dachowych, jak również izolację warstwy nośnej. Naprężenie płyty przy ściskaniu wynosi 50 kPa, co oznacza, że płyta...

od 23,31 zł / m²

  

od 29,06 zł / m²

  

Płyta dachowa ROS 60 to niepalna izolacja z wełny kamiennej zastosowana jako nośna izolacja termiczna dachów płaskich. Opracowana aby zapewnić trwałe, twarde i ognioodporne podłoże dla sztywnych, górnych warstw izolacji, jak również izolacji warstwy nośnej w miejscach remontów. Odpowiednia płyta dachowa jest dobierana w oparciu...

od 29,06 zł / m²

  

od 32,09 zł / m²

  

Płyta dachowa PAROC ROS 70 to niepalna izolacja z wełny kamiennej zastosowana jako nośna izolacja termiczna istniejących i nowych dachów płaskich. Dachowa płyta izolacyjna została tak opracowana aby zapewnić trwałe, twarde i ognioodporne podłoże dla sztywnych, górnych warstw izolacji, jak również izolacji warstwy nośnej w miejscach remontów.

od 32,09 zł / m²

  

od 14,39 zł / m²

  

Arkusz (deska dachowa) ROB 60 to niepalna izolacja z wełny kamiennej stosowana jako warstwa wierzchnia dachów płaskich. Została tak opracowana aby zapewnienić trwałe, twarde i ognioodporne podłoże dla większości typów płaskich pokryć dachowych, jak również izolację warstwy nośnej w miejscach remontów. Naprężenie płyty przy...

od 14,39 zł / m²

  

od 15,48 zł / m²

  

Arkusz (deska dachowa) ROB 80 to niepalna izolacja z wełny kamiennej stosowana jako warstwa wierzchnia dachów płaskich. Została tak opracowana aby zapewnienić trwałe, twarde i ognioodporne podłoże dla większości typów płaskich pokryć dachowych, jak również izolację warstwy nośnej w miejscach remontów. Naprężenie płyty przy...

od 15,48 zł / m²

  

od 17,11 zł / m²

  

Płyty z wełny mineralnej TECHNOROOF N to materiał do stosowania jako dolna warstwa w dwuwarstwowych powłokach termoizolacji dachów o konstrukcji metalowej lub betonowej. Używany jako warstwa izolacji cieplnej i akustycznej zarówno w nowych budynkach jak i w przypadku termomodernizacji starych dachów. Płyty TECHNOROOF N to niepalny,...

od 17,11 zł / m²

  

od 14,18 zł / m²

  

Płyty z wełny mineralnej TECHNOROOF V50 to materiał do stosowania jako wierzchnia (utwardzona) warstwa w dwuwarstwowych powłokach termoizolacji dachów o konstrukcji metalowej lub betonowej. Stosowane jako warstwa izolacji cieplnej i akustycznej zarówno w nowych budynkach jak i w przypadku termomodernizacji starych dachów. Produkt jest...

od 14,18 zł / m²

  

od 14,96 zł / m²

  

Płyty z wełny mineralnej TECHNOROOF V60 to materiał do stosowania jako wierzchnia (utwardzona) warstwa w dwuwarstwowych powłokach termoizolacji dachów o konstrukcji metalowej lub betonowej. Stosowane jako warstwa izolacji cieplnej i akustycznej zarówno w nowych budynkach jak i w przypadku termomodernizacji starych dachów. Produkt jest...

od 14,96 zł / m²

  

od 20,61 zł / m²

  

Płyty z wełny mineralnej TECHNOROOF V70 to materiał do stosowania jako wierzchnia (utwardzona) warstwa w dwuwarstwowych powłokach termoizolacji dachów o konstrukcji metalowej lub betonowej. Stosowane jako warstwa izolacji cieplnej i akustycznej zarówno w nowych budynkach jak i w przypadku termomodernizacji starych dachów. Produkt jest...

od 20,61 zł / m²